Yandex.Metrica

Mobil internet kullanımı rekor kırdı

mobil-internet-kullanimi.jpg

Her ne kadar akıllı telefonlar gündelik hayatımızda çok önemli yer tutsa da, pek çok insan asıl işlerini bilgisayar ve klavye üzerinden halletmeyi tercih ediyor. Her iki platform da hayatımızın vazgeçilmezi gibi gözükebilir ama ortaya konulan son istatistiklere göre bu durum artık değişmeye başladı.

İstatistik firması StatCounter Global Stats tarafından yayınlanan son rakamlar gösteriyor ki, insanlar bugünlerde mobil platformları daha yaygın kullanıyorlar. Hatta öyle ki, ilk defa mobil internet kullanımı, masaüstü internet kullanımı geçmeyi başardı. Bu da demek oluyor ki, artık mobil cihazlarından sörf yapan insanların sayısı, sandalyede bilgisayar başında oturanların önünde!

Ekim ayı rakamlarına göre, dünya çapındaki internet kullanımının yüzde 51.3‘lük kısmını mobil ve tablet cihazlar kaplarken, masaüstü kullanım oranı ise yüzde 48.7‘de kaldı. Konuya dair StatCounter CEO’su Aodhan Cullen da açıklama yaparken, özellikle küçük işletmelerin, tek başına çalışanların bu rakamları göz önüne alarak web sitelerini daha ‘mobil dostu’ yapmaları uyarısında bulundu.

Mobil cihazlar internet trafiğini ele geçirecek

Yeni bir araştırma, 2016 yılında yüzde 68 olarak ortaya konulan mobil internet tüketiminin…

Kısacası, artık internette yavaş yavaş tahtı mobil platformlar ele geçiriyor ve yıllar önce asla tahmin edemeyeceğimiz istatistikler, geride bıraktığımız ayda gerçeğe dönüştü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.