Yandex.Metrica

Genel

Bakan Akar: “S400 Alımı, Ülkemizin Savunmasına Yönelik Bir Tedbirdir”

Bakan Akar: “S400 Alımı, Ülkemizin Savunmasına Yönelik Bir Tedbirdir”

Genel
Ankara (CUHA) – Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “S400 alımı, hava ve füze tehdidine karşı ülkemizin savunmasına yönelik bir tedbirdir. Bilindiği üzere, Yunanistan ve diğer bazı NATO müttefiklerinde de S300 hava savunma sistemi bulunmaktadır. Ülkelerin bu konudaki kararlarını saygıyla karşılıyoruz” dedi. Akar, Bakanlık Karargahında TSK’nın Komuta Kademesi ile bir araya geldiği toplantının ardından Ege,Doğu Akdeniz ve gündemdeki konularla ilgili değerlendirmelerde bulundu. İlişkilerde uluslararası antlaşmalara saygılı ve iyi komşuluktan yana olduklarını vurgulayan Akar, şöyle konuştu: “Tüm komşularımızdan da aynı şekilde davranmalarını bekliyoruz. Ege’de, Akdeniz’de, Kıbrıs’ta bazı sorunlar yaşıyoruz. Bu sorunların barışçıl yollarla ve diyalogla çözülmesi için çalışıyoruz. Bu sorunla
Türkiye-Irak Sınırında 4 Asker Şehit Oldu, 6 Asker Yaralandı

Türkiye-Irak Sınırında 4 Asker Şehit Oldu, 6 Asker Yaralandı

Genel
Ankara (CUHA) – Türkiye-Irak sınır hattında düzenlenen operasyonlarda çıkan çatışmada 4 askerin şehit olurken, 6 asker de yaralandı. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar şehit askerler Erhan Çiyapul, Murat Şahin, Şevket Çetin ve Yener Kırıkcı için yayımladığı mesajda, şu ifadeleri kullandı: “Silah arkadaşlarımız 19 Nisan 2019 tarihinde terörle mücadele harekatında şehit olmuşlardır. Kahraman şehitlerimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim.”
Elazığ’da 3,7 Büyüklüğünde Deprem

Elazığ’da 3,7 Büyüklüğünde Deprem

Genel
Ankara (CUHA) – Elazığ’ın Sivrice ilçesi Alıncık Köyü’nde 3,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Kandilli Rasathanesi’nin verilerine göre, Elazığ’ın Sivrice ilçesi Alıncık Köyü’nde saat 04.39’da yerin 5 kilometre derinliğinde 3,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi.  
Mayıs 2019 Yedek Subay Sınıflandırma Sonuçları Açıklandı

Mayıs 2019 Yedek Subay Sınıflandırma Sonuçları Açıklandı

Genel
Ankara (CUHA) – Milli Savunma Bakanlığı, Mayıs 2019 (375. dönem) Yedek Subay Celbi Sınıflandırma sonuçlarını açıkladı. Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, şöyle denildi: “Sınıflandırılan vatandaşlarımızdan; Yedek subay adayı statüsünde sevk edilecek olanlar sevk belgelerini 19-26 Nisan tarihleri, Birinci grupta kısa dönem er statüsünde sevk edilecek olanlar sevk belgelerini 19-26 Nisan tarihleri, İkinci grupta kısa dönem er statüsünde sevk edilecek olanlar sevk belgelerini 04-13 Haziran 2019 tarihleri arasında e-devlet’ten veya askerlik şubelerine müracaat ederek alabilecekler.”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atalay Şahinoğlu’nun Cenaze Törenine Katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atalay Şahinoğlu’nun Cenaze Törenine Katıldı

Genel
Ankara (CUHA) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Ticaret Odası'nın eski başkanlarından Atalay Şahinoğlu'nun cenaze törenine katıldı. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camisi'nde cuma namazını kılan Erdoğan, namazın ardından aynı camide, Şahinoğlu'nun cenaze namazına da katıldı. Törene Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanı sıra TBMM Başkanvekili Celal Adan, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak da katıldı.  
Batı Akdeniz’de Fırtına Bekleniyor

Batı Akdeniz’de Fırtına Bekleniyor

Genel
Ankara (CUHA) -  Batı Akdeniz'de yarın sabah ilk saatlerden itibaren kuzey ve kuzeybatıdan fırtına bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Batı Akdeniz'de yarın (Cumartesi) sabah ilk saatlerden itibaren kuzey ve kuzeybatıdan 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/s) fırtına bekleniyor. Fırtına Pazar günü öğle saatlerinden sonra etkisini kaybedecek” denildi.